درباره ما

شرکت کشاورزی سیرجان بنیاد در سال 1372 بصورت شرکت سهامی خاص تاسیس و طی شماره 534 در دفتر ثبت شرکت‌های شهرستان سیرجان به ثبت رسیده است. این شرکت، زیر مجموعه شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس و تحت مالکیت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ایران است. مرکز اصلی شرکت در شهرستان سیرجان و واحدهای آن در استان‌های کرمان و فارس واقع شده است. این شرکت با 2 برند تجاری ثبت شده توکا (محصول پسته) و فجر جنوب (مرکبات و محصول گلخانه‌ای) در سطح کشور و جهان شناخته شده است.

مجموعه اراضی تحت پوشش شرکت مشتمل بر نه واحد و بالغ بر 7055 هکتار به شرح زیر می باشد.

2271 هکتار متعلق به باغات

 باغات شرکت شامل هزار و هفتصد و شصت و شش هکتار باغات پسته، دویست و هشتاد و پنج هکتار باغات مرکبات، صد و پنجاه و دو هکتار باغات زیتون، هفتاد و یک هکتار باغات سیاه ریشه و پنج هکتار خرمای پیارم است.

 300هکتار متعلق به زمین های زراعی

زمین های زراعی زیر کشت شرکت شامل گندم، جو، ذرت دانه ای و علوفه ای، پنبه، برنج  می باشد.

25 هکتار متعلق به گلخانه های مدرن هیدروپونیک

گلخانه های مدرن هیدروپونیک سبزی و صیفی در مجتمع کشاورزی ابراهیم آباد با سطح زیر کشت 20 هکتار و در واحد سیدان  با سطح زیر کشت 5 هکتاری توانسته است سهم عمده ای از نیاز بازار های داخلی و خارجی را تامین نماید.

مجموع باغات شرکت حدود 1954 هکتار باغات بارور پسته ، زيتون، سیاه ریشه و ….. می باشد . که از اين ميزان 1766 هکتار باغات پسته در سه منطقه از استان کرمان و 152 هکتار نيز باغات زيتون ،  12.5 هکتار هلو و خرمالو در حومه شهر شيراز ( استان فارس ) و همچنین 63 هکتار باغات سیاه ریشه در حومه شهر کرمان و 5 هکتار خرمای پیارم از عمده محصولات توليدي شركت می باشند .

عمده باغات پسته شركت در منطقه سيرجان واقع شده است و با توجه به سال آوري درختان پسته ، ميانگين توليد پسته خشك اين شركت در سالهاي آور حدود 1300 تا 1500 تن مي باشد .

عمليات اجرايي باغات با استفاده از كارشناسان مجرب تمام وقت و با همكاري مراجع تحقيقاتي كشور و به صورت مكانيزه انجام مي پذيرد.

اين شركت مجهز به دو ترمينال مكانيزه فرآوري با ظرفيت تبديل حدود دویست تن پسته تر به پسته خشك در روز، در داخل واحدهاي توليدي است كه اين خود نقطه عطفي در فعاليتهاي توليدي استان كرمان مي باشد، به نحوي كه محصول پسته برداشت شده طي كمترين زمان ممكن وارد سيستم پوست گيري، خشك كن و دانه بندي شده و محصول نهايي در كيسه هاي پنجاه كيلويي جهت فروش داخلي و صادرات به كشورهای اروپايي و آسيايي از ترمينال به انبارهاي شركت منتقل مي گردد.اين زمان كوتاه در كاهش آلودگي به افلاتوكسين كه مهمترين و حادترين مشكل پسته ايران مي باشد، بسيار مؤثر است. به گونه اي كه اين شركت طي سالهاي اخير از سوي اتاق بازرگاني استان به عنوان توليدكننده و صادركننده برتر استان معرفي گرديده و پس از اين رويداد مهم و بر مبناي درخواست وزارت جهاد كشاورزي و مسئولين استان، اين شركت نسبت به همكاري با طرح كريدور سبز كه با همكاري اتحاديه خشكبار اروپا و مراجع ايراني جهت احقاق حقوق پسته كاران ايراني و رديابي پسته هاي صادراتي به اروپا، به منظور تعيين ميزان آلودگي تشكيل گرديده، اقدام و در اين زمينه كمك شايان توجهي به روند صادرات پسته كشور نموده است.

شرکت کشاورزی سیرجان بنیاد به عنوان یک شرکت پیشرو در بخش کشاورزی، ضمن بهره‌مندی از فرآیند آبیاری مدرن، توانسته است سالانه با تولید بیش از 1500 تن انواع پسته به عنوان بزرگترین تولیدکننده پسته در ایران و با تولید بیش از 6000 تن گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای رنگی سالم و با کیفیت در بین برترین صادرکنندگان این بخش قرار بگیرد. همچنین زیتون تولیدی این شرکت به دلیل کیفیت بالا توانسته نیاز تولیدکنندگان زیتون کنسروی مرغوب را تامین نماید.

اعضای هیئت مدیره ما

در شرکت سیرجان بنیاد، اعضـای هیئـت مـدیـره بنـا بــه تجـارب و دانـش خـود در بخـش هــای مـختلــف سـازمـان از جـملــه فـروش و تـولیــد مـشغــول فـعالیــت هستنــد.!

غلامرضا عباسلو

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره

علی شاهبداغی

مدیر مالی و عضو هیئت مدیره

مرتضی رجبی

رئیس هیئت مدیره

علیرضا احتشامی

عضو هیئت مدیره

صمد علیون نظری

عضو هیئت مدیره
0
خط تولید فعال
0
تولید محصول
$0
نیروی انسانی
0
تنوع محصولات

شرکت های همگروه

keyboard_arrow_up