زیتون

محصول زیتون

باغات زیتون شرکت کشاورزی سیرجان بنیاد به وسعت حدود 152 هکتار و تولید سالیانه حدود 1000 تن محصول با کیفیت که عمده آن در استان فارس و بخشی در جنوب استان کرمان قرار گرفته است. در این بین 101 هکتار در واحد باغ بش شیراز (بارور)، 33 هکتار واحد سیدان شیراز (نوثمر) و 10 هکتار در واحد ابراهیم‌آباد شهرستان ارزوئیه (بارور) وجود دارد. در مجموعه این باغات ارقام مختلف زیتون از قبیل زرد، دزفول، فیشمی، شنگه، کنسروالیا، آمیگدال‌فولیا و سایر ارقام وجود دارد که به دلیل کیفیت بسیار بالا و درصد روغن قابل توجه، جهت مصارف کنسروی و روغنی کاربرد دارد.

زیتون تولیدی واحد باغ بش (واقع در شیراز) شامل ارقام زرد و روغنی، دزفول، فیشمی، دهقان و شنگه در سایز مناسب 8 تا 12 گرم می باشد. روغن زيتون شرکت از نوع طبيعي ممتاز (Extra virgin olive oil) می باشد.

از نظر ارزيابي حسي اين روغن فاقد هر گونه صفت منفي مي باشد. در اين روغن شدت طعم ميوه اي (Fruity) كه يكي از صفات مثبت در روغن زيتون است بالاتر از صفر مي باشد. از ویژگی های منحصر به فرد زیتون شرکت درصد بالای روغن بین 25 تا 27 درصد می باشد .هسته زیتون کنسروی ریز و گوشت آن بصورت بیشترین حجم محصول می باشد که از ویژگی های منحصر به فرد زیتون کنسروی شرکت می باشد.محصول خام، زیتون کنسروی شهریور و مهرماه و زیتون روغنی مهر و آبان ماه قابل عرضه به بازار می باشد.

نتیجه‌ای پیدا نشد.
پسته عبداللهی
محصولات باغی
keyboard_arrow_up